Masz pytania?
  • Napisz do nas Jesteśmy na Facebooku!
  • Logowanie
    Przypomnij hasło
  • Rejestracja

Pielęgnacja cery normalnej

Ocena (0 / 5,00)
Pielęgnacja cery normalnej
 
Cera normalna, wbrew oczekiwaniom, jest cerą najrzadziej spotykaną. Określenie to dotyczy skóry, która charakteryzuje się znormalizowana pracą gruczołów łojowych. Dzięki temu na powierzchnie skóry wydzielana jest odpowiednia ilość sebum – wystarczająca do ochrony przed nadmierna utrata wilgoci, bez powodowania efektu nadmiernego błyszczenia nawet w tzw. strefie T (broda, czoło, nos).
 
Pielęgnacja tak idealnej cery nie jest wymagająca. Tak jak w przypadku każdego rodzaju skóry powinna składać się z trzech etapów: oczyszczania, tonizowania i pielęgnacji. 
 
Produkty do oczyszczania powinny przede wszystkich charakteryzować się neutralnym dla powierzchni skóry odczynem pH (od 5,5 do 7 - 7,5). Konsystencję oraz intensywność pienienia się produktu dobierz według własnego uznania – te parametry nie mają bezpośredniego wpływu na skuteczność oczyszczania skóry. 
W miarę możliwości staraj się unikać produktów z dużą ilością soli siarczanów alkoholi tłuszczowych (tj. Sodium Lauryl Sulfate), barwników i kompozycji zapachowych – niestety duża część z nich może należeć do grupy potencjalnych alergenów. 
 
Tonizacja pozwala przywrócić naturalne pH skóry. Dzięki temu skóra jest bardziej odporna na działanie drobnoustrojów (patologicznych grzybów i bakterii). Unikaj preparatów zawierających alkohol – podwyższają pH całego układu oraz mogą podrażniać skórę. Toniki powinny posiadać pH w okolicy 5,5. 
 
Do dziennej pielęgnacji skóry wybierz lekką emulsję o przyjemnych odczuciach aplikacyjnych. 
 
W zależności od wieku i własnych upodobań zwracaj uwagę na obecność pożądanych składników aktywnych. Pozwolą one dodatkowo chronić skórę przed niekorzystnym działaniem czynników środowiskowych oraz pomogą spowolnić procesy starzenia. Pamiętaj, aby preparaty na dzień były wzbogacone o filtry UV.
 
Kremy na noc mogą mieć nieco cięższą formę. Wynika to z większej ilości składników tłuszczowych, co bezpośrednio przełoży się na intensywniejsze nawilżenie skóry w ciągu nocy.
 
Pomóż podjąć decyzję innym - oceń i skomentuj